Wyniki wyszukiwania dla:

Rodzinna Majówka Rowerowa

Już po raz siedemnasty – w sobotę, 20 maja 2023 r. odbędzie się Rodzinna Majówka Rowerowa pod patronatem i z udziałem Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Uczestnicy wyruszą z Kielc, przejadą przez Dyminy i Kaczyn, by dotrzeć aż do Borkowa, gdzie zaplanowano wspólny piknik.

Rodzinna Majówka Rowerowa została zainicjowana w 2004 roku. – Poprzez to wydarzenie chcemy dziękować Bogu za życie i pontyfikat naszego Ojca Świętego. On nas inspiruje, Jego słowa są naszym drogowskazem. Dlatego zawsze jechaliśmy w tej Majówce jako jedna wielka rodzina. Tak jest do tej pory. Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych: i tych małych, i dużych – zachęca bp Marian Florczyk.

Majówka rowerowa odbędzie się 20 maja. Wyprawę poprzedzi wspólna modlitwa i poświęcenie rowerów o godzinie 9.30 na Placu Jana Pawła II w Kielcach. Stąd też, o godzinie 10.00 uczestnicy wyruszą w trasę.

–  Przed godziną jedenastą zaplanowaliśmy postój przy kościele w Dyminach, o godzinie trzynastej  rozpocznie się nabożeństwo majowe w kościele parafialnym w Kaczynie, a około godziny czternastej piknik rodzinny w Borkowie – informują organizatorzy.

– Mamy nadzieję, że będzie nas jak najwięcej. Zabierzmy też  starszych m i dzieci, bo tempo jest dostosowane do każdego uczestnika. Podziwiajmy piękno naszej przyrody, wspominajmy świętego Jana Pawła II i integrujmy się ze sobą. Niech to będzie dzień rekreacji I radości – mówi ksiądz Krzysztof Banasik, duszpasterz kieleckich sportowców, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej.

Każdego roku w Rodzinnej Majówce Rowerowej z biskupem Marianem Florczykiem bierze udział kilkaset osób.

Zgłoszenia będą przyjmowane w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach, Hala Legionów przy ulicy Leszka Drogosza 2, od 15 do 18 maja w godzinach 8.00 – 18.00. Bliższe informacje można uzyskać pod numerami telefonów 41 367-67-18, wew. 941 oraz 664-920-603.

Organizatorami wydarzenia są MOSiR Kielce, Caritas Diecezji Kieleckiej, Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach, współorganizatorami Komenda Miejska Policji w Kielcach i Kuria Diecezjalna w Kielcach. Patronem medialnym jest Echo Dnia.

tekst za: emkielce.pl


Podziel się tym wpisem: