Wyniki wyszukiwania dla:

Zoncolan Ski – udany wyjazd

Ferie zimowe w Sutrio, klimatycznej miejscowości we Włoszech w prowincji Udine, spędzili uczestnicy dwóch turnusów obozu narciarskiego – Zoncolan 2023. W pierwszej  grupie znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, w drugiej młodzież szkół średnich oraz studenci. Zarówno w pierwszym jak i drugim wyjeździe uczestnikom towarzyszyli rodzice.
W czasie obozu umiejętności jazdy na nartach nabywali zarówno ci, którzy stanęli na nich po raz pierwszy, jak i ci, którzy pragnęli poprawić technikę i styl jazdy. Dzięki doświadczonej kadrze pedagogicznej z uprawnieniami narciarskimi wszyscy uczestnicy wyjazdu mogli zasmakować szusowania po stokach ośrodka narciarskiego Zoncolan. Obejmuje on tereny narciarskie położone od 800 do 2000 m n.p.m., różnorodne trasy zjazdowe, w tym duży wybór tras widokowych i rodzinnych oraz trasy bardziej wymagające, dedykowane zaawansowanym narciarzom. Ci ostatni swoje umiejętności prezentowali zjeżdżając z Monte Tamai z wysokości 1970 m n.p.m. Z góry tej rozpościera się wspaniały widok na Alpy włoskie, austriackie i słoweńskie.
Pobyt na stoku umilały wspólne spotkania przy herbacie, relaksowanie na tarasach widokowych, odwiedziny w zagrodzie z alpakami oraz kosztowanie lokalnych przysmaków w rozmieszczonych na stoku restauracjach.
Po powrocie do miejsca noclegowego i pysznej, domowej obiadokolacji obozowicze spędzali czas na rozmowach, grze w karty, brali udział w quizach i zabawach przygotowanych przez organizatorów wyjazdu.
W czasie pobytu w Sutrio w pobliskiej kaplicy codziennie odbywała się poranna msza święta, a wieczorem jednoczono się na wspólnej modlitwie i wieczornym „słówku na dobranoc”. Obecni na obozie Salezjanie zadbali o to, by dzień rozpoczynać i kończyć modlitwą, podziękować za dobrze i bezpiecznie przeżyty dzień Panu Bogu.
Zwieńczeniem wyjazdu była możliwość obejrzenia wyjątkowych mozaik znajdujących się w Cercivento. Te, zamieszczone w różnych miejscach miasteczka, kunsztownie wykonane obrazy przedstawiają sceny ze Starego i Nowego Testamentu i w niezwykle interesujący sposób przekazują rozważania biblijne.
Wszystko, co dobre, szybko się kończy… I tak było tym razem. Zostają jednak wspomnienia, nowe przyjaźnie zawarte na narciarskich stokach i oczekiwanie na kolejny tak wspaniały wyjazd.
Słowa uznania i podziękowania należą się osobom, bez których tak udany pobyt, by się nie udał. Doceniając zaangażowanie i trud serdecznie podziękowanie składamy na ręce ks. Wojciecha Krawczyka, ks. Ireneusza Macioła, diakonów Łukasza Wójcika i Mateusza Papierza oraz instruktorów i opiekunów: p. Jolancie Maciejec i p. Leszkowi Charabieniowi.
Dziękujemy za okazane serce, cierpliwość i dobre słowo!

Uczestnicy obozu narciarskiego


Podziel się tym wpisem: